Titulní obrázek

Suzuki již nebude v Americe prodávat osobní vozy

Automobilce Suzuki se delší dobu nedaří na americkém trhu. Situaci chtěla zlepšit modely Vitara a Kizashi. Bohužel, ani těmito vozy se netrefila do vkusu zdejších zákazníků.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Suzuki prodá ve Spojených státech amerických s bídou kolem 2000 aut. Snaží se tak mít na druhém největším automobilovém trhu světa zastoupené některé vozy, i když jen symbolicky. V současné době se však situace horší. Importér již vyhlásil, že se dostal do platební neschopnosti a požádal soud o ochranu před věřiteli. Současně Suzuki oznámilo, že nadobro končí s prodejem automobilů a to hned poté, co budou vyprodány současné skladové zásoby.

Jako důvody uvádí zejména dlouhodobě nepříznivý kurz jenu k dolaru, omezenou modelovou nabídku, nízké prodeje a vysoké náklady na udržování automobilové distribuční a servisní sítě. Suzuki ale i přesto dostojí svým záručním závazkům a k dispozici budou i nadále i náhradní díly a to v restrukturalizované prodejní a servisní síti.

Obchod s motocykly, terénními čtyřkolkami (ATV) a lodními motory ale po restrukturalizaci zastoupení v Americe poběží dál, protože v těchto oblastech Suzuki dlouhodobě zaznamenává růst.