Titulní obrázek

Suzuki Jimny bude v novém roce ještě krásnější

Model Suzuki Jimmy dostane v příštím roce upravenou masku chladiče i novou kapotu. Offroad tak roste stále do krásy.

Suzuki Jimny možná vypadá jako roztomilá nákupní taška, ale nenechte se zmýlit. Jimny tu byl už v dobách, kdy SUV existovaly jen v hlavách šílených designerů a jeho účelem rozhodně nebylo popojíždění po obchodních centrech.

Tam by ostatně docela trpěl, samotné Jimny se světu představilo už roku 1968 a ze své podstaty se nezměnilo dodnes. Pořád se chlubí lehkou karoserií, malým půdorysem a připojitelným pohonem všech kol. Díky nízké váze mu postačuje k pohybu i relativně malý motor 1,3 VVT o výkonu 85 koní. S takovým receptem těžko hledá mimo asfalt konkurenci, za což vděčí i nájezdovým úhlům 34° vpředu, 46° vzadu a přechodovému úhlu 31°. 

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

U Suzuki jsou si naštěstí vědomi, zákazníkům nejde jen o skvělou průchodnost terénem, ale i o komfort na palubě. Ve standardní výbavě se tak objevuje manuální klimatizace, rádio, plně elektrická výbava nebo vyhřívané sedačky. Facelift pro příští rok se kromě nové výbavy chlubí nově tvarovaným nárazníkem, maskou chladiče i přepracovanou kapotou. Nic z toho není podmínkou vysoké ceny, která za modernizovaný model činí 409 000 Kč.