Titulní obrázek

Nové Suzuki SX4

Automobilka Suzuki představila na autosalonu v Ženevě nový model SX4. Z nevšedního automobilu se tak stává klasické SUV. Suzuki SX4 se řadí k nejprodávanějším japonským vozům v České republice.

SX4 nové generace ztratí svůj výjimečný charakter malého, obratného auta s vysokou stavbou a pro ty co chtějí i pohonem všech kol. Z unikátu je teď úplně konvenční SUVčko. To samé platí o designu, z unikátu nestárnoucích tvarů je nově zaoblený crossover, který ničím výrazným neční nad ostatní. Na druhou stranu má konečně dost velký kufr, aby uspokojil i rodiny.

Suzuki si ale nechává pootevřená zadní vrátka, stávající SX4 zůstane v nabídce, jen podle všeho pozmění jméno.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Nová SX4 je 4,3 dlouhá, to je o nějakých 17 centimetrů víc, než u předchůdce. Další míry  jsou víceméně podobné, novinka ale působí mnohem mohutnějším dojmem. Rozvor se protáhl o deset centimetrů na 2,6 metru. Uvnitř se nárůst rozměrů projevil zvětšením prostoru pro posádku, ta hlavně uvítá o 160 litrů větší kufr (nově 430 litrů), to byl největší zádrhel stávající SX4.

Šestnácti nebo sedmnáctipalcová příplatková kola budou roztáčet čtyřválcové šestnáctistovky v benzinovém i naftovém provedení se shodným výkonem 120 koní (první má 156 Nm točivého momentu, druhá víc než dvojnásobek, 320 Nm). Benziňák dostane pětistupňovou manuální převodovku, u dieselu bude na výběr mezi šestistupňovým manuálem a variátorovým automatem CVT. Také nová SX4 nabídne verze s pohonem jedné nebo obou náprav. Do prodeje dorazí nová SX4 na podzim.