Titulní obrázek

Nová Suzuki SX4 je nejhezčím konceptem

Na autosalonu v čínském Kantonu se vyhodnocoval nejhezčí koncept. Zvítězila studie Suzuki S-Cross. Vítěz byl určen na základě součtů hlasů poslaných pomocí internetu a mobilních telefonů, veřejného hlasování v místě výstavy a hlasování odborné poroty.

Oceněn byl především sofistikovaný design, který naznačuje budoucí směřování designu vozů značky Suzuki. Desátý ročník autosalonu v Kantonu letos navštívilo více než 560 tisíc lidí. Ti mohli zhlédnout na 950 vystavených aut. S-Cross byl poprvé k vidění už na letošním pařížském autosalonu.

Nová generace SX4 povyroste a zařadí se mezi kompaktní SUV. Díky tomu poskytne více prostoru pro posádku i zavazadla a lépe tak splní roli rodinného auta, kterou v našich podmínkách často musí zvládat. Spolu s růstem rozměrů vzroste i cena, přestože se Suzuki říká, že se i nová SX4 bude chlubit nízkou cenovkou.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Design S-Cross je oproti nynější SX4 mnohem dynamičtější a výrazně modernější. Pravděpodobně se finální verze od konceptu bude lišit pouze umírněnějšími nárazníky a „návratem“ sloupků čelního skla. O S-Crossu se často tvrdí, že se stane novou generací SX4. Samo Suzuki ale tvrdí, že o budoucnosti SX4 nerozhodlo. Je tak klidně možné, že se S-Cross bude vyrábět po boku nové generace SX4.