Titulní obrázek

Náš trh obohatil nový Suzuki Sport

Nový Suzuki Swift Sport dorazil konečně i na náš trh. Svým vzhledem navazuje na předchozí generaci. Sport má ostřejší tvar přídě, větší mřížku chladiče a v nabídce je s třídveřovou karoserií. Je také delší než jeho předchůdce a má širší rozchod kol vpředu i vzadu.

Nejdůležitější informace však nebyla prozatím zmíněna. Motor je vysokootáčkový atmosférický čtyřválec 1,6 litru o výkonu 136 koní v 6900 ot./min.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Svalnatější ráz Sportu dodávají přepracované nárazníky. Na šířku měři 1695 mm, výška činí 1510 mm, rozvor nápravy je 2430 mm. Váží pouhých 1045 kilogramů, proto se nedoporučuje nákládat objemnější a těžší náklad - nekazit tak jeho skvělou hmotnost.

V autě nechybí ani komfortní a bezpečnostní řada prvků jako stabilizační systém, airbagy, isofix, rádio s přehrávačem apod.

Nezapomínáme ani na cenu, u prodejce zaplatíte za nový Suzuki Swift Sport 359 900 Kč.