Titulní obrázek

Autosalon v Bruselu se blíží

Bruselský autosalon se rychle blíží. Ovšem v letošním roce bude v trochu jiném. Ministrini Joelle Milquetovou popudilo nevhodné chování k spoře oděným dívkám od návštěvníků. Nyní se budou muset přiobléci.

V roce 1958 okouzlila Brusel Tatra 603, tehdy se představila na světové výstavě Expo, která v tom roce autosalon zastupovala. Samozřejmě, provázela ho krásná dívka. O deset let později zase měl v belgické metropoli světovou premiéru Ford Escort první generace. Stejný rok představil Bruselu Bertone unikát v podobě překrásného Lamborghini Miura ve verzi roadster.

V pátek otvírá bruselský autosalon už po jedenadevadesáté (od 11. do 20. ledna). Ženská krása tu bude trochu umírněnější.

Na minulém bruselském autosalonu se ovšem prý někteří návštěvníci chovali oplzle, což popudilo ministryni pro rovné příležitosti Joelle Milquetovou.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Výstavu zřejmě navštíví více než 350 tisíc návštěvníků, bylo tedy apelovalováno na automobilky, aby dívky patřičně oblékly.

Jako první zareagovalo podle Reuters belgické zastoupení Suzuki, které prohlásilo, že se požadavkům paní ministryně přizpůsobí. Pokud však krásné tělo neukazuje hned vše na první pohled, fantazie jsou pak barvitější a příjemnější.

Na autosalonu v Pekingu zase pózují modelky úplně nahé nebo velmi spoře oděné.