Titulní obrázek

Volkswagen obvinil Suzuki z porušování dohody o spolupráci

Německá automobilka Volkswagen obvinila Suzuki z porušování jejich téměř dva roky staré dohody o spolupráci. Současně poskytla svému japonskému partnerovi několik týdnů na vyřešení situace. Suzuki se nedávno dohodla s italským Fiatem, že od něj bude odebírat naftové motory.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Volkswagen ve víkendovém prohlášení uvedl, že považuje tuto dohodu za porušení smluvních vztahů. Mluvčí automobilky dodal, že podniknuté kroky neznamenají konec spolupráce, a Volkswagen má stále zájem v alianci pokračovat. Volkswagen rovněž podle mluvčího nemá v zájmu prodat nebo snížit svůj podíl v Suzuki. Volkswagen se dohodl na koupi podílu 19,9 procenta v Suzuki v prosinci 2009 v rámci strategické dohody o partnerství, napsala agentura Reuters. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Do konce roku 2018 se chce firma stát největším výrobcem automobilů na světě.